تور بلغارستان

تور بلغارستان: بلغارستان بزرگترین کشور در اروپا است . یک کشور در بالکان در غرب دریای سیاه است سرزمینی دارای تناقض های شگفت انگیز است، با هویت اروپایی که در یک ترکیب منحصر به فرد از عثمانی، ارتدوکس و خاک شوروی است.

شما در بلغارستان، صومعه های قرون وسطایی عرفانی و مجموعه های خیره کننده ای از طلای ماقبل تاریخ، راخواهید دید. تور بلغارستان یکی از پرطرفدار ترین کشورهای بالکان است که رفتن به انجا خیلی راحت است.

کوه های غبارآلود و خط ساحلی آن و اسطوره های باستانی غول پیکر – تقریبا در هر جای ان یک شگفتی غیر منتظره میبینید. و در دهه گذشته، رشد سریع را تجربه کرده است.

بازدیدکنندگان تور بلغارستان ،کشور بلغارستان را کشوری با فرهنگ جذاب، دیدنی های چشمگیر و مهمان نوازان بسیار پرطرفدار میدانند.آب و هوای این کشور در  زمستان سرد و مرطوب با برف در ارتفاعات بالاتر؛ تابستان گرم و مرطوب.

تور بلغارستان

جاذبه های گردشگری بلغارستان

بیایید از تور بلغارستان بازدید کنیم. یکی از جالب ترین کشورهای تاریخی اروپای شرقی، بلغارستان است. این کشور همچنین یک فروشگاه فوق العاده از ثروت طبیعی است. کشور با جمعیت حدود هشت میلیون نفر در جنوب شرقی اروپا با کوه ها، نواحی نزدیک رود دانوب، زمین های زراعی ثروتمند و سواحل شنی در کنار ساحل دریای سیاه پر شده است. وقت آن است که همه گنجینه های پنهان در این کشور را کشف کنید.

  1. پارک ملی ریلا: این یک پناهگاه فوق العاده است که شامل کوه ها و انواع حیوانات و گیاهان جالب است. شما می توانید عقاب، گوزن، بز، خفاش ها و جغدها و سایر گونه های حیوانی را پیدا کنید. ۲۸۲ گونه از قارچ و ۲۳۳ گونه قارچ در این باغ وجود دارد. کوه Musala بالاترین نقطه در بلغارستان است که به بیش از ۹،۵۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا رسید. در تور بلغارستان پارک ملی ریل در میان کوهنوردان اروپا بسیار محبوب است.
  2. صوفیه: صوفیه پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان است. این جایی است که میراث تاریخی و فرهنگی زیادی وجود دارد. برای اینکه بتوانید تاریخ و فرهنگ بلغارستان را احساس کنید، می توانید از موزه ها و کلیساهای محلی با معماری زیبا بازدید کنید. موزه ملی تاریخ برای شما مناسب است. این شهر جمعیتی حدود یک میلیون نفر دارد.
  3. Shiroka Laka: روستای زیبا Shiroka Laka واقع در منطقه جنوبی بلغارستان که شما را در تاریخ گذشته این کشور قرار میدهد. همچنین یک مدرسه موسیقی وجود دارد که در آن شما می توانید dupeipes و آواز را بشنود. اگر در ۱۰ کیلومتری شهر قرار بگیرد، چشمه های آب گرم را در نزدیکی شهر Beden پیدا خواهید کرد.
  4. ملنیک: این روستای کوچک زیر تپه های ماسه ای قرار دارد و تقریبا ۴۰۰ نفر در اینجا خانه دارند. سفر به این روستای کوچک از سمت صوفیه حدود دو ساعت با ماشین زمان میبرد. این محل مناسب برای رشد انگور شراب با طعم های خوشمزه است که می تواند تولید شود. در واقع، تقریبا هر خانه در این روستا دارای انبار شراب است.
  5. Belogradchik: شهر کوچک Belogradchik در نزدیکی مرز با صربستان در پای کوه های بالکان واقع شده است و بسیار زیبا است. این شهر دارای یک قلعه شگفت انگیز برای دیدن غروب آفتاب و درخشان است
  6. وارنا: وارنا در کنار ساحل دریای سیاه قرار دارد و شناخته شده است. وارنا همچنین محل بهترین موزه های باستان شناسی در بلغارستان و همچنین بسیاری از کلیساها و موزه های نیروی دریایی ملی است. علاوه بر این، مرکز بزرگترین حمام رومی کشور با یک گالری هنری و یک پارک دریایی شناخته شده به عنوان دلفیناروم نیز وجود دارد. یکی از بهترین سواحل در اینجا Sveti Konstantin است.
  7. صومعه ریلا: بزرگترین و معروف ترین صومعه بلغارستان ومعروف ترین جاذبه های گردشگری بلغاری است. این در سال ۱۹۸۳ به عنوان یک میراث جهانی یونسکو تعیین شد.

۸.قلعه بلوگرادچیک : یکی از بزرگترین و معروف ترین جاذبه های بلغارستان است در میان خوشه ای از سنگ های عجیب و غریب قرار گرفته است.توسط رومیان  ساخته شده است.

  1. کلیسای بوایانا: یکی از جالب ترین مکان های بلغارستان است. یک کلیسای نسبتا تاریک و خیره کننده، برخی از نقاشی های برجسته ی قرون وسطی را در کل اروپا در خود پنهان کرده است. قطعا ارزش تلاش برای دیدن دارد.
  2. صومعه رژین: مسلما یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بلغارستان است. صومعه قرون وسطا در کنار کوه بلند و با منظره های پانوراما ،در سراسر منطقه شناخته شده است. با توجه به نقاشی های چوبی زیبا، پنجره های شیشه ای رنگی و نقاشی های زیبا آن بعد از قرن ها حفظ شده است.

     تور بلغارستان

حیات وحش بلغارستان

تنوع زیستی بلغارستان – شامل موارد زیر است:

ماهی آب شیرین بلغارستان

ماهی آبهای ساحلی بلغاری

دوزیستان و خزندگان بلغارستان

پستانداران کوچک

خفاش بلغارستان

پستانداران بزرگ

بالکان سبز یک سازمان پیشرو در زمینه حفاظت از گونه های نادر و زیستگاه های بلغارستان است. این سازمان در سال ۱۹۸۸ به عنوان قدیمی ترین سازمان حفاظت از طبیعت بلغارستان تاسیس شد با تشکر از صدها داوطلب و کارشناسان بالکان سبز و همچنین پشتیبانی بین المللی و ملی، این انجمن نتایج قابل توجهی در حفظ میراث منحصر به فرد طبیعی بلغارستان به دست آورد.

بلغارستان، کشور غالب کوهستانی و دارای گرگ و خرسهای فراوانی است که میتواندبرای گردشگران تور بلغارستان جالب باشد.شغال طلایی تقریبا کل کشور را در ارتفاعات پایین، نزدیک منابع آب از آن خود کرده است.

بلغارستان مکان مهمی و فرصتی خوب برای گردگران تور بلغارستان  برای عکاسی طبیعت است. این کشور بسیار زیبا و یکی از مکان های برتر در اروپا است که با تنوع زیستی رتبه بندی می شود. که تقریبا ۴۰۰۰ گونه از گیاهان پیچیده ای را تشکیل می دهد.این کشور حدود ۴۱۵ گونه از پرندگان، ۱۹ گونه از دوزیستان، ۳۷ گونه از خزندگان، ۱۱۰ گونه از پستانداران، ۲۱۴ گونه پروانه ها را دارا میباشد.حیات وحش بلغارستان

رژیم غذایی بلغارستان

غذاهای بلغاری نماینده آشپزی جنوب شرقی اروپا است. سنت های پخت و پز بلغاری به دلیل عوامل جغرافیایی مانند شرایط آب و هوایی مناسب برای انواع سبزیجات، گیاهان و میوه متفاوت است. غذای بلغاری خوشمزه، تازه و دلپذیر است. بلغارستان در محصولات با کیفیت و سبزیجات و محصولات لبنی و انواع مختلف ادویه های ملایم مشهور است. گوشت خوک و مرغ شایعترین شکل گوشت هستند، اگرچه غذاهای دریایی، ماهی و گوشت گوساله نیز محبوب هستند و گوشت بره در آشپزی سنتی بلغاری جای خاصی دارد.

در حالی که بسیاری از اقلام آشپزی بلغاری در ترکیه، یونان یا صربستان پیدا شده است، اما اگر به تور بلغارستان رفته باشید خواهید فهمید که در بلغارستان هر کدام از آنها عطر محلی خود را دارند از سالاد های دلخواه تا شیرینی های خوشمزه ، گوشتی های کبابی.

صبحانه با یک قهوه و نان یا شیرینی یک رویداد بزرگ نیست،. کسانی که زمان بیشتری دارند ممکن است با پنیر یا یک تکه سالامی همراه باشند.

گردشگران تور بلغارستان ممکن است با غذاهای بلغاری آشناییتی نداشته باشند اما بد نیست بدانند که :

غذاهای محبوب صبحانه شامل banitsa که شامل پنیر و گاهی اوقات گوشت، پیاز و و کوزوناک.

که نان مانند رول با شکر پخته شده است.

بسیاری از بلغاری ها نیز یک سوپ قهوه ای با غلات به نام bo’za که دارای طعم شیرین و ترش است، می خورند.

ناهار معمولا یک میان وعده ساده یا سبک است که مهم ترین غذای روزانه است. ساندویچ نعنا با گوشت یا پنیر اغلب با یک سالاد سرو می شود.

در شب وعده های بلغاری اغلب از دو یا سه ظروف شامل گوشت، سالاد و سوپ تشکیل می شود. غذاهای کبابی، پخته شده، سوخاری، برشته شده در یک ظرف سفال به نام گویوچ سرو میشود. در غذاهای بلغاری نان با بیشتر وعده های غذایی سروکار دارد ‏‫.رژیم غذایی بلغارستان

هتل های بلغارستان

“بازدید از تور بلغارستان یکی از مهمترین مواردی که در هنگام بازدید از یک کشور جدید انتخاب می شود.

اگر شما به دنبال یک مقصد تعطیلات در اروپا هستید، تور بلغارستان جایی برای رفتن است، شما می توانید هتل عالی را در کمترین نرخ برای اقامت در شهرهای مانند Sofia، Varna، Plovdiv پیدا کنید.

جستجو انواع هتل های با نام تجاری در بلغارستان و پیدا کردن یک هتل کامل همیشه با ارزانترین قیمت در بلغارستان قرار دارد.

BeachBulgaria.com بیش از ۹۰ هتل در ساحل دریای سیاه در بلغارستان ارائه می دهد. هتل های استاندارد و قیمت های مختلف برای رزرو آنلاین در دسترس هستند. اکثر هتل هاخدمات ۳ و ۴ ستاره را ارائه می دهند. برخی از هتل های توصیه شده از این دسته ها:

هتل Hrizantema،

هتل RIU Helios،

هتل Neptun Beach، هتل Evrika،

هتل Trakia Plaza و غیره است.

هتل های ۵ ستاره در ساحل Sunny ا مانند:

Barcelo Royal Beach Hotel،

Dune Hotel، Helena

زنجیره هتل

، ویکتوریا کاخ هتل.

بسیاری از هتل ها در ساحل سانی دارای استخرهای شنا و در فضای باز، مراکز SPA، رستوران های مختلف، کافه ها و باشگاه های شبانه، باشگاه های کودکان و زمین های بازی، امکانات ورزشی در ساحل، سالن های کنفرانس و مراکز تجاری و … هستند.

هتل های بلغارستان