تور روسیه : روسیه با نام رسمی فدراسیون روسیه از پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. کشور روسیه نه تنها بزرگترین کشور جهان از لحاظ وسعت و پهناوری در دنیا محسوب می شود بلکه یکی از بزرگترین کشورها در زمینه جذب گردشگران تور روسیه نیز می باشد.اگر به دنبال تعطیلات باور نکردنی هستید باید از اکتشافات و جذابیت های خاطره انگیز تور روسیه دیدن کنید،

بهترین زمان سفر به روسیه و تجربه تور روسیه  وقتی است که فستیوال های متعددی در شهرهایی مثل مسکو و سنت پترزبورگ برگزار می شود.معمولا در اواخر بهار و اوایل پاییز بهترین زمان سفر است. اگر به برف و یخ نیز علاقه‌مند باشید و کاری با هوای سرد و کولاک نداشته‌باشید، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به همه‌چیز می‌بخشد.

روزهای پایانی اکتبر (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان‌ها تقریباً غیرممکن است و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.

تور روسیه

در تور روسیه بازدید از سه شهر مسکو ، سوچی و سنت پترز بورگ به شدت توصیه میشود، زیرا شهر های مذکور سرشار از مراکز فرهنگی ،تاریخی و تفریحی می باشد. در بزرگ‌ترین موزه‌ی روسیه یعنی موزه‌ی Hermitage که در سن‌پترزبورگ واقع است، نزدیک به هفتاد گربه زندگی می‌کنند که از گنجینه‌های این موزه در برابر جوندگان حفاظت می‌کنند

یکی از روشهای آرامش بخش و جالب برای گردشگران تور روسیه و کشف روسیه دیدن آن از روی کشتی است، که میتوان مناظر همیشه در حال تغییر است را مشاهده کرد.

قایقرانی در امتداد شبکه پیچیده ای از رودخانه ها، کانال ها و دریاچه ها که مسکو را به سنت پترزبورگ پیوند می دهند، راهی عالی برای کشف شهرهای جالب و جذاب و مدرن و قدیمی است.

مسکو – شهری با تاریخ فوق العاده غنی، سنت ها و آینده امیدوار کننده و سنت پترزبورگ – شهر امپراتوری روسیه و به عنوان پایتخت فرهنگی کشور، بیش از ۲۰۰ موزه با شکوه، رودخانه جذاب، کانال های جذاب و معماری قابل توجه است.

جاذبه های گردشگری روسیه :

روسیه .بزرگترین کشور جهان است،و مجموعه وسیعی از تجربیات سفر را به همراه دارد و از دامنه های کوه ها تا قدم زدن در خط ساحلی قدیمی ترین دریاچه ها را ارائه می دهد  از زمان عقب نشینی اتحاد جماهیر شوروی گردشگری در روسیه ، از جمله گردشگری داخلی و گردشگری بین المللی نیز به سرعت رشد کرده است.

میراث فرهنگی غربی و گونه های طبیعی، روسیه را جز مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان قرار داده است.. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و در امتداد اقیانوس  آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه تاریخ غنی ای دارد و توریست‌ها به هر ناحیه‌ای که سفر کنند می‌توانند نشانه‌ای از این تاریخ غنی را ببینند.

جاذبه های گردشگری روسیه

بازدید از روسیه یک ماجراجویی نیست که به زودی فراموش شود. جاذبه های توریستی برتر در روسیه می تواند یک سفرنامه بزرگ روسی برای یک سفر به یاد ماندنی الهام بخش باشد.بعید است که تا روسیه بروید ولی سن پترزبورگ را نبینید، شهری که به ونیز شمال معروف است و جاذبه های منحصربفردی دارد.. سنت پترزبورگ شهر پر جنب و جوش با تاریخ غنی و جذاب است. سنت پترزبورگ  تاج امپراتوری روسیه است.

گردشگران به دفعات  از سراسر جهان چه در قالب تور روسیه چه به صورت مستقل به روسیه سفر می کنند تا از جاذبه های این کشور خصوصاً میدان سرخ در مسکو و موزه زیبای هرمیتاژ، درسن پطرزبورگ دیدن نمایند. یکاترینبورگ یک شهر صنعتی در کوه‌های اورال است که جاهای زیادی برای بازدید دارد.

سوچی در دریای سیاه بزرگ، مقصد ورزش‌های زمستانی است . ولیکی نووگورود در قرن دهم بنا شده و یکی از قدیمی‌ترین شهرها در شمال دور روسیه است. نیژنی نووگورود به عنوان پنجمین شهر بزرگ روسیه در محل تلاقی رودخانه‌های ولگا و اوکا قرار گرفته است. ایرکوتسک عملا پایتخت سیبری شرقی بوده و محبوب‌ترین مکان برای توقف در راه‌آهن بین مسکو و شرق است.

سوازدال یک شهر کوچک و زیبا در منطقه ولادیمیر است که به طور رسمی از پیشرفت های مدرن محافظت می کند و با ساختمان های قدیمی مانند کرملین و کلیسای جامع لود شده است.

مسیرهای توریستی عمده در روسیه شامل سفر در اطراف حلقه طلایی شهرهای باستانی، سفر در رودخانه های بزرگ از جمله ولگا و سفرهای طولانی در راه آهن مشهور به Trans-Siberian است . مناطق گوناگون و فرهنگ های قومی روسیه انواع مختلفی از غذاها و سوغاتی ها را ارائه می دهند. در سال ۲۰۱۳، ۳۳ میلیون گردشگر از روسیه بازدید کرد، و این کشور نهمین کشور پر بازدید ترین جهان و هفتمین شهر پرجمعیت در اروپا است.

مهمترین مقصد توریستی در تور روسیه

سن پترزبورگ و مسکو ، پایتخت های کنونی کشور است.  از موزه های مشهور مسکو و سنت پترزبورگ مانند گالری

هرمیتاژ و تریتاکوف

تئاتر های معروف از جمله بلشوی و ماریینسکی

کلیساهای تزیینی نظیر کلیسایسنت باسیل

کلیسای مسیح نجات دهنده

کلیسای سنت ایزاک و کلیسای نجات دهنده خون

برج های برجسته مانند کرملین مسکو و قلعه پیتر و پل

میدان های زیبا مانند میدان سرخ و میدان کاخ و خیابان هایی از جمله Tverskaya و Prospect Nevsky .  مسکو دارای انواع مختلفی از ساختمان ها و آسمان خراش های مدرن است

در حالی که سنت پترزبورگ

به نام ونیز شمال ، دارای معماری کلاسیک است .

معروف ترین مقصد توریستی طبیعی در تور روسیه دریاچه بایکال است ، به نام چشم آبی سیبری . این دریاچه منحصر به فرد، قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه در جهان است و دارای آبهای شفاف کریستالی است و توسط کوه های تپه ای محاصره شده است .

هتل های روسیه :

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام بازدید از یک کشور جدید انتخاب می شود، محل اقامت عالی است.

در تور روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ بدون شک از مقاصد شگفت انگیز و زیبای روسیه برای بازدید هستند. این مکان های باور نکردنی دارای تاریخ های طولانی و پر سر و صدا هستند و امروزه نیز سبک خاص خود را دارند.

هتل های روسیه

اگر از مسکو یا سنت پترزبورگ بازدید می کنید، لازم است اطمینان حاصل شود که بهترین مکان برای اقامت کجاست، نه تنها برای اطمینان از لذت بردن از سفر خود، بلکه باید بودجه هم در نظر گرفت.   اگر میخواهید از اقامت خود در این مکان جذاب بهترینها را بدست آورید، باید محل اقامتتان را به خوبی انتخاب کنید.

امروزه روسیه امکانات بسیار خوبی برای گردشگری دارد، با طیف گسترده ای از مکان های اقامت و محدوده عالی بازار از نظر قیمت، محل و نوع اقامت.

بهترین هتل ها در روسیه که توسط متخصص انتخاب شده اند، از جمله هتل های لوکس، هتل های بوتیک، هتل های مقرون به صرفه و هتل های روسی اند.

۱۰ هتل برتر روسیه :

  • هتل لوته- مسکو
  • هتل چهار فصل لیون پالاس- سنت پترزبورگ
  • هتل دومینا پرستیژ -سنت پترزبورگ
  • هتل حیات ریجنسی -ایکاترینبورگ
  •  هتل رامادا کازان-کازان
  •  هتل رادیسون – کالینینگارد
  •  هتل پوشگا این – سن پترزبورگ
  •  هتل آرارات پارک حیات مسکو
  •  هتل سیتروس -آدلر
  •  هتل آستوریا -سنت پترزبورگ

هتل Astoria در سن‌پترزبورگ جایی است که هیتلر تصمیم گرفت که در آن ضیافت جشنی به مناسبت فتح این شهر به پا کند.

حیات وحش روسیه :

از سال در روسیه ۱۹۹۷، ۲۶۶ گونه پستاندار و ۷۸۰ گونه پرنده تحت حفاظت وجود داشتند. یک لیست ازخطرناک ترین حیوانات روسی را آماده کرده ایم:

حیات وحش روسیه

خرس قهوه ای قهرمان داستان های بسیاری از کودکان و کارتون ها برای بزرگسالان است. به رغم وزن عظیم و چالاکی ظاهری، این حیوان بسیار پر جنب و جوش است. این می تواند شکار خود را با یک ضربه دست بکشد.

خرس قهوه ای تقریبا در تمام منطقه جنگل زندگی می کند و خطرناک ترین خرس بی نظیر است. این یک خرس است که به دلایلی در فصل زمستان خواب زمستانی ندارد.

ببر آمور

ببر آمور (همچنین به عنوان ببر شمال شناخته می شود) در جنوب شرقی روسیه در ساحل رودخانه آمور و یسوری و در برخی از کشورهای آسیایی زندگی می کند. این یک حیوان بسیار محتاطانه و محرمانه و خطرناک است

دید شبانه ببر آمور پنج برابر بهتر از انسان است. ببر به عنوان گونه ای خطرناک در نظر گرفته شده است. با این حال، تلاش های متخصصان حفاظت از حیوانات وحشی موفق بوده و از سال ۲۰۰۷ ببر آمور دیگر با انقراض مواجه نیست.

گرگ خاکستری

گرگ خاکستری احتمالا از شایعترین شکارچیان روسیه است. آنها در سرتاسر کشور زندگی می کنند به جز در باتلاق های تاگا و در برخی از جزایر.

اگر در معرض خطر هستید، شکارچیان توصیه می کنند از نزدیک ترین درخت بالا بروید .

خرس سفید (قطبی)

در حالی که خرس قهوه به درستی به عنوان استاد جنگل های روسی شناخته می شود.اگرچه فیلم اغلب آن ها را به عنوان یک حیوان بی خطر نشان می دهد، خرس قطبی بسیار قدرتمند و خطرناک است.

با این حال، خرس های قطبی فقط در موارد استثنایی به انسان حمله می کنند، زمانی که زیستگاه آنها نابود می شود.مسیرهای ویژه ای برای گردشگران در روسیه وجود دارد که شامل مشاهده و عکاسی خرس های قطبی توسط هلیکوپتر است.

گراز وحشی

شکارچیان با تجربه می گویند که گراز وحشی حتی از یک خرس خطرناک تر است. شکارچیان با تجربه قادر به کشتن سریع این حیوان نیستند. گراز متوسط وزن ۲۰۰ کیلوگرمی دارد

گرازهای ماده هنگام محافظت از فرزندانشان، بسیار خطرناک هستند. گراز وحشی به زمین آبدار و خشن می رود..

پستاندار دریایی

برای خزندگان طعمه دار، نوعی پستاندار دریایی خالص است. یک حیوان حیله گر و قوی، ترکیبی از یک توله خرس و یک سگ است، به راحتی همه تله ها را از بین می برد.